MALÉ KARPATY

TURISTIKA

Záruby

Vrch Záruby sa nachádza v rovnomennej prírodnej rezervácii. Bola vyhlásená v roku 1994 a jej hlavným účelom je ochraňovať vzácne skalné spoločenstvá, dubovo – hrabové karpatské lesy a bukové lesy. Z chránených druhov rastlín sa tu vyskytujú napríklad rozchodník biely a pamajorán obyčajný, zo živočíchov fuzáč veľký.

Vysoká

Vysoká (754 metrov) je druhý najvyšší kopec v Malých Karpatoch. Na rozdiel od najvyššieho malokarpatského vrcholu Záruby, z ktorého je len pekný výhľad na oblohu a troška-troška na Podunajsko, pri pohľade z Vysokej sa pred turistom do diaľky vlnia malokarpatské lesy a kopce.

Vápenná – Roštún

Vápenná, často krát nazývaná aj ako Roštún je bradlovitý vrch v strednej časti západných Malých Karpát, blízko obcí Sološnica a Plavecké Podhradie. Vápenná je ideálnym strávením voľného času. Výstup by mal zvládnuť priemerný turista a nemal by robiť problémy ani mladším, či starším vekovým kategóriám.

Vodná nádrž Boleráz

Nachádza sa za obcou Boleráz smer Smolenice. Jej primárnou úlohou je zásobovať vodou okolité priemyselné podniky. Nádrž má tri prítoky, ktoré zabezpečujú dostatok vody pre výkon všetkých jej funkcií. Okrem toho je okolie nádrže príjemným prostredím, kde sa dá oddýchnuť, zrekreovať a zašportovať si.

ZÁPADNÉ SLOVENSKO

PAMIATKY

Smolenický zámok

Nachádza sa nad obcou Smolenice. Vznikol až v 14. storočí ako posledný zo strážnych hradov pri malokarpatských priesmykoch. Na začiatku 15. storočia bol kráľovským majetkom, neskôr patril pezinským a svätojurským grófom a od začiatku 16. storočia rodine Országovcov. Potom ho takmer dve storočia vlastnili Erdődyovci.

Hrad Červený kameň

Najkrajším hradom v Malých Karpatoch, ležiacim len niekoľko  kilometrov od Bolerázu je jeden z najzachovanejších slovenských hradov Červený Kameň. V 16. storočí bol prestavaný na mohutnú pevnosť s  fortifikačným systémom patriacim k vrcholom vtedajšej vojensko-obrannej stratégie.

Jaskyňa Driny

Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát. Predstavuje sústavu užších puklinových chodieb, avšak s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.

Trnava – staré mesto

Prvé Slovenské kráľovské mesto, prezývané taktiež “ Malý Rím“. Trnava je historicky bohaté mesto , ktoré Vám dokáže ponúknuť obrovské množstvo historických pamiatok. Od mestskej veže , cez radnicu, divadlo až po kostoly pre ktoré je taká známa.

NÁKUPNÉ CENTRÁ

NAKUPOVANIE

City Arena Trnava

MAX Trnava

Aupark Bratislava